Kritériá pre prijatie do 5. ročníka na ZŠ

K R I T É R I Á

pre prijímanie uchádzačov zo 4. ročníka základnej školy do športovej triedy 5. ročníka ZŠ

pre školský rok 2024/2025

na Spojenej škole, Ostredková 10, Bratislava

Počet žiakov v športovej triede 5. ročníka základnej školy: 28 žiakov /1 trieda/

Termín talentových skúšok : 11. jún 2024 o 8.00 hod.

Prihláška :  vyplnenie dotazníka (dotazník č.12. pre ZŠ v časti na stiahnutie) a jeho zaslanie na školu.

1. Prijímacie skúšky pozostávajú z talentových skúšok a z psychologického testu, za ktoré môžu žiaci získať maximálny počet 100 bodov.
    • Talentové skúšky: 50 m beh, skok do diaľky z miesta, hod plnou loptou, výdrž v zhybe na hrazde, predklon v stoji, 6 min. beh, sed - ľah 1 min, prekážková dráha, člnkový beh 5 x 10 m. (max. 90 bodov)
    • Psychologické testy sú ohodnotené bodovou škálou od 1 do 10 bodov. Ide o posúdenie schopností žiaka zvládať tréningovú záťaž a štúdium. (max. 10 bodov)
  2. Bezpodmienečnou nutnosťou pre prijatie je bezchybný zdravotný stav. Lekársku správu od dorastového lekára je potrebné odovzdať najneskôr pri prezentácii pred prijímacími skúškami.
  3. Každý uchádzač dostane pozvánku s pokynmi  minimálne 5 dní pred konaním skúšok.
  4. Na základe súčtu bodových výsledkov skúšok bude určené poradie uchádzačov.
  5. Zasadnutie prijímacej komisie sa uskutoční dňa 14. júna 2024 o 10.30 hod. Výsledky budú zverejnené v tento deň najneskôr do 14.00 hod. na webovej stránke školy: www.sportschool.sk
    Po vyhodnotení prijímacích skúšok bude riaditeľka školy  informovať  zákonných zástupcov uchádzačov o výsledku skúšok.
    Ku kladnému rozhodnutiu priloží pozvánku na prestup na štúdium, ktoré sa uskutoční  2. septembra 2024. Zákonný zástupca prijatého uchádzača v uvedenom termíne príde na riaditeľstvo školy, donesie kópiu vysvedčenia z ukončeného  4. ročníka ZŠ a proces prestupu bude úspešne ukončený.

PaedDr. Zuzana Matoušková
Bratislava 27.9.2023